Switch language:

>
>
Zalogowani do dialogu – rozpoczęcie projektu

Zalogowani do dialogu – rozpoczęcie projektu

Opublikowano: środa, 19 kwietnia 2023

W środę, 19 kwietnia, rozpoczęliśmy realizację projektu „Zalogowani do dialogu”. Spotkaliśmy się z kadrą kierowniczą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi koło Warki, reprezentowaną przez Panie: Annę Dacka i Hannę Rejnchard. Dowiedzieliśmy się o działaniach szkoły, profilach kształcenia i oczekiwaniach związanych z projektem. Zobaczyliśmy też przygotowania młodzieży do Drzwi Otwartych.

Nasza Fundacja opowiedziała o dotychczasowych projektach i działaniach. Opowiedzieliśmy m.in. o zaangażowaniu młodzieży z Niedźwiady, Jamna i Wygody w Gminie Łowicz w projekcie „Uważni w rozmowie”. Projekt niedawno się zakończył, był realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Projekt Uważni w rozmowie promował dialog, uważną komunikację i rozmowy mimo różnic w Polsce, głównie wśród osób dorosłych. Udało nam się zrealizować jednak też działania z młodzieżą. Młodzież przygotowała wówczas filmiki, prace plastyczne i opowiadania wokół tematu dialogu. Chcemy podobne działania przeprowadzić w Nowej Wsi, ale je rozszerzyć.

Projekt „Zalogowani do dialogu” dotyczy młodzieży. Przygotowujemy w nim m.in.:

  • warsztaty dialogowe,
  • warsztaty kompetencji cyfrowych,
  • filmiki wokół tematu dialogu,
  • grę terenową,
  • piknik dla społeczności.

Na spotkaniu poznały się też koordynatorki projektu: po stronie szkoły projektem kierować będzie Marzenna Dębowska-Mróz, po stronie Fundacji – Iwona Kozieja-Grabowska.

Przy okazji wizyty pokazano nam miejsca, w których zorganizujemy zajęcia. Kolejne spotkanie, z grupą młodzieży – liderów projektu już wkrótce! Będzie się działo!

Zadanie publiczne pn. „Zalogowani do dialogu” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #Zalogowanidodialogu #FundacjaRozmawiajmy #CKZIUNowaWieś #ZawódPasjaSukces

Podobne aktualności

Połączenie zdjęć uczestników ze szkoły (liderki i liderzy młodzieżowi) ze zdjęciami osób prowadzących spotkanie online - dwie Iwony.

Spotkanie informacyjne online z młodzieżą

W środę, 26 kwietnia zrobiliśmy drugie spotkanie organizacyjne. Spotkanie miało na celu przedstawienie projektu młodzieżowym liderom ze szkoły.
2023-04-26

więcej >>

Scroll to Top